Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024
ΑνακοινώσειςΔράσειςΣύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων

Συγκέντρωση ειδών διατροφής και προσωπικής υγιεινής

Α ν α κ ο ί ν ω σ η
Προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας,
σας ενημερώνουμε ότι με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων και του Συλλόγου Διδασκόντων του σχολείου μας θα πραγματοποιηθεί συγκέντρωση ειδών διατροφής και προσωπικής υγιεινής για τους σεισμόπληκτους της Τουρκίας και της Συρίας. Όσοι θέλουν και μπορούν να ανταποκριθούν, δίνοντας μάθημα αλληλεγγύης στους μαθητές και τις μαθήτριές μας, παρακαλούμε να συμβουλευτούν τα παρακάτω:

Α’, Β’ και Γ’ τάξεις:

Είδη βρεφικής φροντίδας: Πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, κρέμες περιποίησης βρεφών.
Είδη προσωπικής φροντίδας: Σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες, kit ατομικής υγιεινής για γυναίκες.
Ακόμη: Μάσκες, αντισηπτικά, γάντια μιας χρήσης.

Δ’, Ε’ και ΣΤ’ τάξεις:

Συσκευασμένα είδη τροφίμων μακράς διαρκείας: Γάλα εβαπορέ, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, κρουασάν, αλάτι, ξύδι, μπαχαρικά, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, βρεφικές κρέμες και γάλατα Νο 1 και 2, αλεύρι, ζάχαρη, χυμούς κ.λπ.

Η συγκέντρωση των παραπάνω ειδών θα γίνει από την Δευτέρα, 13-02-2023, έως και την Παρασκευή, 17-02-2023.